The Boy – Chłopiec

Horror The Boy online to film, który miał być jednym z najlepszych w roku 2016. Swoją premierę miał 20 stycznia, a reżyserem jest William Brent Bell, który jednak nie posiada solidnego zaplecza umiejętności, które mogłyby wskazywać, że jego film okaże się hitem.

Fabuła jest dosyć prosta i jak w przypadku wielu takich filmów łatwa do przewidzenia. Akcja rozgrywa się na dworku starszego małżeństwa, które od dwudziestu lat opiekuje się ośmioletnim synem o imieniu Brahms. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że chłopiec okazuje się porcelanową lalką. Można domniemać od razu, że państwo Heelhire mają problemy psychiczne i prześladuje ich trauma po stracie dziecka. Trzymający w napięciu The Boy wyjaśnia to stopniowo w trakcie rozwoju fabuły.

Niedługo po tym, jak Greta – młoda Amerykanka, która wyjechała do Anglii, aby odciąć się od agresywnego męża i zacząć życie na nowo – ma okazję poznać się z lalką, pojawia się miejscowy dostawca, który okazuje się adoratorem niani. Kobieta dostaje także listę zasad, których nieprzestrzeganie będzie wiązało się z agresywnym zachowaniem dziecka.

O ile z początku Greta wszystkich przestrzega i nic się nie dzieje, po kilku dniach postanawia odpuścić i robi wszystko przeciwnie do wytycznych z listy. Chłopiec zaczyna coraz bardziej dokazywać. Niektóre wątki można porównać do filmu, który jednak wywarł na widzach większe wrażenie – Annabell.

Jakość filmu i efektów szczególnie nie powala, bo za dużo ich nie ma jednak momentami można się przestraszyć. Dla mniej wytrawnych koneserów tego typu filmów może okazać się on całkiem niezły.

Dodaj komentarz