Opis filmu klatwa spiacej krolewny

Klątwa Śpiącej Królewny to adaptacja filmowa komiksu o tym samym tytule i mocno przerobioną wersją popularnej baśni dla dzieci Braci Grimm. Jedynym nawiązaniem do ich dzieła jest postać Śpiącej Królewny, reszta to mocno zmodyfikowana powieść z elementami gotyckiego horroru ocierająca się i mystery i fantasy.

Film Klątwa Śpiącej Królewny opowiada o Thomasie – artyście – który pewnego dnia dowiaduje się, że otrzymał w spadku rodzinną posiadłość, a wraz z nią klątwę dziedziczoną przez wszystkie pokolenia. W tym samym czasie zaczyna miewać koszmarne sny, w których pojawia się postać śpiącej kobiety. Na temat rodzinnej rezydencji wszyscy okoliczni mieszkańcy wypowiadają się negatywnie, gdyż na przestrzeni kilku lat zginęło w niej kilkadziesiąt osób.

Śpiąca Królewna w filmowej adaptacji baśni wygląda jak współczesna mroczna gotka. Droga, która ma zaprowadzić do niej Thomasa wiedzie przez tajemniczy dom, w którym znajdują się manekiny, zdjęcia twarzy i demoniczna postać ze starożytnej legendy.

Na duży plus należy wyróżnić bardzo dobrze dobrane charakteryzacje aktorów, wnętrz czy nawet samych manekinów. W kilku słowach można powiedzieć, że zdjęcia wyszły naprawdę dobrze jak na tak niskobudżetową produkcję. Należy również wspomnieć o minusach. Przede wszystkim akcje, które się działy, dosyć często zwalniały w momentach kiedy powinny nabrać tempa. Sama gra aktorska pozostawia również wiele do życzenia. Nie do końca grali oni wiarygodnie w wielu momentach, co było aż zanadto widoczne.

Ogółem rzecz biorąc film z pewnością spodoba się sympatykom gotyku oraz świata fantasy połączonego z horrorem. Dla reszty może okazać się słabej jakości produkcją, która zniechęci ich do oglądania tego typu ekranizacji.

Dodaj komentarz